Idea

Kino na dachu Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego to cykl pokazów kina plenerowego z widokiem na dachy gdańskiej starówki. Pokazy inspirowane są projekcjami filmowymi „Rooftop cinema”, które odbywają się na dachach budynków Nowego Jorku.

Kino na Szekspirowskim z widokiem na dachy gdańskich kamienic ma unikatowy charakter. Nie ma drugiego takiego kina plenerowego w Polsce. Dach teatru, który jest jednocześnie tarasem nad częścią administracyjną budynku jest idealnym i wymarzonym miejscem na seanse pod chmurką a ubiegłoroczna frekwencja pokazała, że mieszkańcy Gdańska i turyści chętnie z naszej oferty korzystali. Cieszymy się, że możemy dzięki wsparciu Miasta Gdańska i Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego zorganizować kolejną edycję Kina na Szekspirowskim – mówi Anna Kądziela-Grubman, pomysłodawczyni cyklu filmowego.

W cyklu zaprezentowane zostaną najciekawsze filmy ubiegłych lat, które zdobyły nagrody i wyróżnienia na najważniejszych festiwalach filmowych, takich jak: Sundance, Berlinale, Cannes czy Wenecja. Pojawią się też filmy o charakterze wielkomiejskim, których akcja rozgrywa się w metropoliach.

Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Kulturalne Hamulec Bezpieczeństwa organizator m.in. takich trójmiejskich wydarzeń jak: Sopot Film Festival, Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych w Gdańsku oraz Dni Krytyki Filmowej w Gdyni.

Pomysłodawcami i kuratorami projektu są Anna Kądziela-Grubman oraz Michał Grubman.

Współpraca reklamowa / sponsorska

Zapraszamy do podjęcia współpracy reklamowej oraz sponsorskiej w ramach naszych pokazów kina plenerowego. Zostań sponsorem, partnerem lub po prostu zareklamuj się na naszych pokazach kina plenerowego.

Prezentacja i oferta współpracy →

Organizacja pokazów kina plenerowego

Szukasz możliwości organizacji kina plenerowego. Nasz główny partner KINOPRO zorganizuje kompleksowo pokazy w dowolnej lokalizacji – na plaży, w lesie, na łące, w obiektach zamkniętych i otwartych. Zarówno od strony technicznej (ekran, projektor, nagłośnienie) jak i merytorycznej (dobór filmów, kopie).

Kontakt: info@kinopro.pl